Wittland Two Drawer Night Stand
SKU
B374-92
- Vendor
- Signature Design by Ashley®
- Regular price
- $329.00
- Sale price
- $329.00
- Regular price
-
$349.00 - Unit price
- /per
Sale
Sold out
Adding product to your cart
For fans of an uncomplicated mid-century modern vibe, this nightstand clearly steals the show. Its finish balances a rich, warm brown undertone with a hint of gray for a contemporary aesthetic with wonderful character. Linear, large-scale pulls pull it all together. Two smooth-gliding drawers with dovetail construction meld quality, form and function. In addition, a built-in power supply and dual USB ports have your charging needs under control.
Specifications
Height | 26in | |
Width | 24.38in | |
Depth | 18in | |
Details | Made with acacia wood, acacia veneer and engineered wood, Finish with rich warm brown undertone and hint of gray, Metal bar pulls with brushed nickel-tone finish, 2 drawers with fully finished interior, dovetail construction and metal ball-bearing side glides, 110V power supply with dual USB charging port, Power cord included; UL Listed, Solid wood turned legs | |
Material | Wood Products and Other | |
Lifestyle | Contemporary | |
Dimensions | 24''W x 18''D x 26''H |
You may also like
-
- Regular price
- $309.00
- Sale price
- $309.00
- Regular price
-
$329.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,309.00
- Sale price
- $1,309.00
- Regular price
-
$1,369.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,219.00
- Sale price
- $1,219.00
- Regular price
-
$1,269.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,219.00
- Sale price
- $1,219.00
- Regular price
-
$1,269.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $449.00
- Sale price
- $449.00
- Regular price
-
$469.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $699.00
- Sale price
- $699.00
- Regular price
-
$729.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,269.00
- Sale price
- $1,269.00
- Regular price
-
$1,329.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,119.00
- Sale price
- $1,119.00
- Regular price
-
$1,169.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $999.00
- Sale price
- $999.00
- Regular price
-
$1,049.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,119.00
- Sale price
- $1,119.00
- Regular price
-
$1,169.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,449.00
- Sale price
- $1,449.00
- Regular price
-
$1,509.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $349.00
- Sale price
- $349.00
- Regular price
-
$369.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $539.00
- Sale price
- $539.00
- Regular price
-
$569.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,249.00
- Sale price
- $1,249.00
- Regular price
-
$1,309.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,309.00
- Sale price
- $1,309.00
- Regular price
-
$1,369.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,559.00
- Sale price
- $1,559.00
- Regular price
-
$1,629.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,769.00
- Sale price
- $1,769.00
- Regular price
-
$1,849.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $2,459.00
- Sale price
- $2,459.00
- Regular price
-
$2,569.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $2,599.00
- Sale price
- $2,599.00
- Regular price
-
$2,709.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $2,939.00
- Sale price
- $2,939.00
- Regular price
-
$3,069.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $3,289.00
- Sale price
- $3,289.00
- Regular price
-
$3,429.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $269.00
- Sale price
- from $269.00
- Regular price
-
$289.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $969.00
- Sale price
- $969.00
- Regular price
-
$1,009.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,119.00
- Sale price
- $1,119.00
- Regular price
-
$1,169.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $389.00
- Sale price
- $389.00
- Regular price
-
$409.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $159.00
- Sale price
- $159.00
- Regular price
-
$169.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $219.00
- Sale price
- $219.00
- Regular price
-
$229.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $919.00
- Sale price
- $919.00
- Regular price
-
$959.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $979.00
- Sale price
- $979.00
- Regular price
-
$1,019.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $769.00
- Sale price
- $769.00
- Regular price
-
$799.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $659.00
- Sale price
- $659.00
- Regular price
-
$679.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $349.00
- Sale price
- $349.00
- Regular price
-
$359.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $539.00
- Sale price
- $539.00
- Regular price
-
$559.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $489.00
- Sale price
- $489.00
- Regular price
-
$509.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $429.00
- Sale price
- $429.00
- Regular price
-
$449.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $539.00
- Sale price
- $539.00
- Regular price
-
$569.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $569.00
- Sale price
- $569.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $549.00
- Sale price
- $549.00
- Regular price
-
$579.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $239.00
- Sale price
- $239.00
- Regular price
-
$249.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $789.00
- Sale price
- $789.00
- Regular price
-
$829.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $1,269.00
- Sale price
- $1,269.00
- Regular price
-
$1,319.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $619.00
- Sale price
- $619.00
- Regular price
-
$649.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $569.00
- Sale price
- $569.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $659.00
- Sale price
- $659.00
- Regular price
-
$689.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $479.00
- Sale price
- $479.00
- Regular price
-
$499.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $419.00
- Sale price
- from $419.00
- Regular price
-
$439.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $259.00
- Sale price
- $259.00
- Regular price
-
$269.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $549.00
- Sale price
- $549.00
- Regular price
-
$579.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device